وسایل ارتوپدی دست17 بهمن 1400

وسایل ارتوپدی دست

لوازم ارتوپدی حاصل همکاری بین علم پزشکی و مهندسی است. این لوازم به کمک بیماران آمده اند و باعث کمک به بهبود دردها و یا کاهش آن ها شده است. این لوازم می توانند روند درمان را سریع تر کرده و بیماران را هرچه سریع تر به زندگی عادی برگردانند. لوازم ارتوپدی دست شامل لوازم گوناگونی هستند که در زمان آسیب دست به کمک بیماران آمده و طول درمان را کاهش می دهند و یا درد آن ها را تسکین می بخشند.

آرنج بند

مشکلاتی که در ناحیه آرنج ممکن است به وجود آیند را می توان به وسیله آرنج بند یا بریس درمان کرد و یا درد آن را تسکین داد. در صورت بروز مشکلاتی مانند خشکی مفاصل، فشار در اثر ورزش، کشیدگی تاندون و التهاب مفاصل، می توان به وسیله آرنج بند حرکت آرنج را محدود کرد تا آرنج با ثابت ماندن استراحت کرده و از درد و التهاب آن کاسته شود.

آویز دست

آویز دست می تواند از فشار دست بر مفاصل جلوگیری کرده و فشار وارده را به گردن و عضلات پشت انتقال دهد. این آویز در صورت بروز مشکل شدید در ناحیه کتف، ساعد، شانه و دست خود می توانید استفاده کنید.

وسایل ارتوپدی دست

وسایل ارتوپدی دست

مچ بند طبی

در صورت بلند کردن وسایل سنگین و یا فشار وارد کردن به دست ممکن است تاندون های دست دچار کشیدگی شوند. این کشیدگی محدودیت های حرکتی را باعث می شوند که ممکن است که موارد شدید با گچ گرفتن اصلاح شوند. قبل از آسیب شدید می توانید مدتی از مچ بند طبی استفاده کنید تا از مشت و مچ شما محافظت کرده و درد و التهاب آن را کاهش دهد.

مچ بند های طبی ممکن است به منظور ثابت نگه داشتن مچ در وضعیت معین استفاده شوند تا از درد و التهاب آن جلوگیری کرده و روند درمان را تسریع کنند. این مچ بندها از مچ دست محافظت می کنند فشار روی آسیب دیدگی ایجاد شده را کاهش می دهند، وضعیت مچ را در طول فرایند درمان ثابت نگه می دارند و همچنین فرایند التیام را پس از جراحی یا صدمه تسریع و تسهیل می دهند. 

از مچ بندها در موارد گوگانی مانند مراقبت از مچ دست پس از شکستگی و پیچ خوردگی، درمان صدمه های کشیدگی مکرر یا rsi، درمان تونل سندروم کارپ و نیمه در رفتگی استفاده می شود. این مچ بندها در انواع مختلفی تولید شده اند که متناسب با نوع صدمه می توان از هریک از آن ها استفاده کرد.

• مچ بند و نگهدارنده مچ دست: از این نوع مچ بند برای توانبخشی بعد از آسیب دیدگی استفاده می شود. این مچ بند ها ورم را کاهش دارد و فرایند التیام را سرعت می بخشد. این مچ بندها برای درمان سندروم تونل کارپ نیز استفاده می شود. بیمارانی که برای درد دست خود به دنبال مچ بند هستند نیز می توانند از این مچ بندها استفاده کنند.

• مچ بند RSI: این مچ بند برای صدمات ناشی از کشیدگی مکرر یا همان RSI استفاده می شوند. این مچ بندها مچ را در حالت خنثی نگه می دارند و به این ترتیب فشار و درد را کاهش می دهند.

• مچ بند ورزشی: در بعضی از رشته های ورزشی مانند اسکواش، تنیس روی میز و… مچ دست دارای حرکت های مکرر و کشیدگی است. با استفاده از مچ بند ورزشی می توان از مچ دست در برابر فشار شدید محافظت کرد و آسیب دیدگی را کاهش داد.

• مچ بند پس از عمل: پس از جراحی روی مچ دست، از این مچ بند استفاده می شود تا از ناحیه آسیب دیده محافظت کند. این مچ بندها از مچ بندهای ورزشی بزرگتر هستند و انعطاف پذیری کمتری دارند.

کتف بند

کتف بند، وسیله ای کشی است که از مشکلاتی مانند قوز و یا خمیدگی پشت کمر جلوگیری می کند. کتف بندها وسایلی کشی هستند و با جلوگیری از خمیدگی پشت، حجم تنفسی مناسب را وارد قفسه سینه می کنند.

شست بند

مفصل انگشت شست می تواند حرکات مختلفی را برای افراد ممکن کنند. این مفصل ممکن است به دلیل استفاده زیاد دچار آسیب شود. این مشکل به طور معمول در ناحیه پایینی انگشت شست اتفاق می افتد و بیماران در این ناحیه احساس درد می کنند. بیماری دوکرون که باعث التهاب غلاف تاندون های کنترل کننده حرکات شست دست می شود، درد اطراف انگشت شست و مچ دست، حساسیت و احساس سوزش در دست را برای بیمار به وجود می آورد. با استفاده از شست بند می توان انگشت شست را ثابت نگه دارد و درد و التهاب آن را کاهش دهد.

وسایل ارتوپدی دست

وسایل ارتوپدی دست

 خرید لوازم ارتوپدی دکاموند

دکاموند با ارائه بهترین لوازم ارتوپدی دست، شما در روند درمان و التیام همراهی می کند. لوازم ارتوپدی دکاموند دارای کیفیت عالی است و می تواند طیف وسیعی از با کیفیت ترین و به روزترین محصولات ارتوپدی را برای پیش گیری، درمان، آسیب و توان بخشی ارائه دهد.