معرفی و بررسی انواع بالش طبی28 فروردین 1401

معرفی و بررسی انواع بالش طبی

یکی از مواردی که در افزایش قدرت بدنی و فکری تاثیری مستقیم می گذارد، داشتن یک خواب خوب و مناسب است. وقتی صحبت از خواب خوب می شود، احتمالا یکی از مواردی که به ذهنمان می آید، بالش هست. بالش ها انواع مختلفی دارند و هر فردی ممکن است با یک نوع بالش راحت باشد. اما مشخصا بهترین بالش، بالش های طبی ای هستند که بتوانند سر و گردن و همچنین ستون مهره ها را در وضعیتی استاندارد قرار دهند.
بالش های طبی معمولا در همه داروخانه ها وجود داشته و قیمت مناسبی نیز دارند. استفاده از این بالش ها به طرز معجزه آسایی به افزایش کیفیت خواب کمک می کند. این بالش ها می توانند با تنظیم وضعیت مهره ها به بهبود عارضه های مرتبط با این نواحی کمک کنند. اگر شما نیز کنجکاو هستید تا بیشتر با این بالش های طبی آشنا شوید، با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

معرفی و بررسی انواع بالش طبی

معرفی و بررسی انواع بالش طبی

مزایای استفاده از بالش های طبی

قبل از بررسی سایر موارد مربوط به بالش ها، می خواهیم فواید و مزایای اعجاب انگیز آن ها را بیان کنیم تا شما نیز با خواندن این موارد ترغیب شوید و از این بالش ها استفاده نمایید و با این کار آینده و سلامتی خود را تضمین کنید.
• بهبود کیفیت خواب
• پیشگیری و تسکین دردهای مرتبط با گردن
• هماهنگی با ستون فقرات
• جلوگیری از آرتروز
• بهبود و افزایش گردش خون در نواحی گردن و سر
• جلوگیری از احساس ناراحتی در بخش های ستون مهره ها و گردن و شانه ها
• جلوگیری از پف کردن چشم ها
• جلوگیری از خروپف
• جلوگیری از تعریق بیش از حد در هنگام خواب
تمامی مواردی که گفته شد، فقط بخشی از مزایا و فواید استفاده از بالش های طبی بودند. این بالش ها به شکل ویژه ای از سر و گردن و ستون مهره ها محافظت کرده و سلامت آن ها را تضمین می کنند. شاید برایتان این تاثیر عجیب به نظر برسد اما یک فرد بالغ باید به طور میانگین ۸ ساعت بخوابد و تمام این ۸ ساعت را روی یک بالش خواهد گذراند بنابراین باید در انتخاب بالش های خود به خوبی دقت نمود.

انواع بالش های طبی

در این بخش قصد داریم به معرفی انواع مختلفی از بالش های طبی رایج و محبوب بپردازیم.

  • بالش مدل پروانه ای

بالش مدل پروانه ای، از آن دسته از بالش هایی است که مناسب برای افرادی است که دچار عارضه های گردنی هستند. شکل ظاهری این بالش به صورتی است که در نقاطی فرور فته باقی بماند و از تماس با گردن دور بماند. جنسی که در ساخت این مدل بالش به کار می رود، فوم نرمی است که میزان نیروی کنش و واکنش گردن با بالش را کنترل می کند.

  • بالش مدل متکا

این نوع بالش در زمان های قدیم بسیار رایج بوده و همچنان دارای طرفداران بسیاری می باشد. این بالش ها به صورت لوله ای بوده و به شکلی طراحی شده است تا تو رفتگی قسمت گردن را کاملا پوشش دهد. این نوع بالش معمولا با فوم نرم خاصی به نام مموری فوم ساخته می شود. ویژگی این فوم تاخیر در برگشتن به موقعیت قبلی خود، پس از وارد کردن فشار به آن است. این نوع فوم به شکل ویژه ای نیروهای تبادلی بین گردن و زمین را کنترل می کند. باید دقت کنید که روکش روی این بالش ها حتما از جنس کتان بوده و الیاف مصنوعی کمتری در آن به کار رفته باشد.

  • بالش مدل موج دار

این مدل از بالش ها، انواع مختلفی از نظر اندازه موج ها و فاصله میان آن ها دارند. این بالش ها یکی از محبوب ترین بالش ها برای افرادی است که تحت عمل جراحی برای گردن یا کمر خود قرار گرفته اند. همچنین این نوع بالش را می توان به صورت سفارشی و با تجویز پزشک متخصص تهیه کرد. از آن جایی که در ساخت این بالش نیز از مموری فوم استفاده شده است، به مقدار خیلی زیادی از نیروی وارده به گردن را خواهد کاست. همچنین در تولید و ساخت این بالش از موادی ضد آلرژی استفاده شده است تا برای افراد مشکلی پیش نیاید.

  • بالش مدل کلاسیک

این بالش یکی از محبوب ترین و رایج ترین مدل بالش های طبی می باشد. این بالش به گونه ای طراحی و تولید شده است تا به خوبی تمام تو رفتگی های گردن و ستون فقرات را پوشش دهد و وضعیت مهره ها را در یک وضعیت استاندارد قرار دهند. این بالش ها می توانند برای شما و افراد نرمال که دچار مشکل خاصی نیستند بهترین گزینه برای پیشگیری از مشکلات مربوط به مهره ها باشند. این بالش ها نیز مانند سایرین از فوم مموری ساخته شده و روکش های آن از جنس کتان می باشند.

  • بالش مدل هلالی

این بالش که حالتی هلالی دارد، دو برآمدگی در اطراف خود دارد. در وسط آن نیز تو رفتگی وجود دارد و به گونه ای طراحی شده است تا سر و گردن را به خوبی داخل خود جای دهد. در حقیقت طراحی و فیزیک این بالش به گونه ای است که سبب می شود تا مهره های گردن، سر و ستون فقرات در یک راستا و به حالتی مناسب قرار بگیرند. همچنین در طراحی این بالش ویژگی های دخیل شده اند تا از خروپف نیز جلوگیری کنند. این نوع بالش به خوبی در سر و گردن، خون را به گردش در می آورد و مانع از ایجاد و بروز عوارض ناشی از کمبود خون در سر می شود. این بالش نیز مانند سایرین از فوم مموری ساخته شد است تا تاثیری حداکثری در کاهش فشار وارد بر گردن و سر و مهره ها داشته باشد.

معرفی و بررسی انواع بالش طبی

معرفی و بررسی انواع بالش طبی

سخن پایانی
در این مطلب به معرفی چند مدل رایج و کلی بالش های طبی پرداختیم. اگر رویای یک خواب با آرامش و بدون هیچ مشکلی را دارید، می توانید میان این بالش ها، بالش مورد علاقه خود را انتخاب کرده و تهیه نمایید. هر چند که پیشنهاد ما در وهله اول مراجعه به یک متخصص است. متخصصان و پزشکان به خوبی می توانند نوع قرارگیری مهره ها را نسبت به یکدیگر بررسی کرده و نوع بالشی که مناسبتان خواهد بود را به شما معرفی کنند.
اگر قصد خرید این نوع بالش ها را دارید، پیشنهاد ما خرید از لوازم ارتوپدی دکاموند است. این شرکت تولید لوازم طبی و پزشکی، یکی از شرکت های با سابقه ای است که مدت های زیادی در این صنعت فعالیت دارد. این شرکت علاوه بر سابقه درخشان خود در تولید لوازم ارتوپدی و طبی، یکی از با کیفیت ترین وسیله های طبی را وارد بازار می کند به گونه ای که تمامی مشتریان این شرکت رضایتی صد درصدی نسبت به محصولات آن دارند.