قیمت گردنبند طبی21 فروردین 1401

قیمت گردنبند طبی

آیا تاکنون از گردنبندهای طبی استفاده کرده اید؟ گردنبند ها که به عنوان آتل گردن شناخته می شوند یک وسیله طبی بوده که از آن برای حفاظت از گردن استفاده می‌ شود.
به طور کلی آسیب های گردن از نظر نوع و شدت متفاوت بوده و ممکن است درد های به وجود آمده در ناحیه ی گردن ناشی از نشستن نامناسب، خوابیدن های نا صحیح ، لغزش و افتادن، حوادث ورزشی و یا تصادف رخ دهد. علاوه بر این ها تغییرات دژنراتیو نیز ممکن است باعث آسیب و درد گردن شود.
با توجه به موارد گفته شده در بالا گردن درد شما ممکن است ناشی از عوامل متفاوتی باشد که برای بهبود آن می باید از گردنبند طبی استفاده کنید. اما نکته ای که باید در اینجا در نظر داشته باشید، این است که قبل از خرید گردنبند طبی ابتدا لازم است که با پزشک خود مشورت نمایید. چرا که پزشک نوع آسیب های گردن را بررسی کرده و بر اساس آن نوع گردنبند طبی و میزان استفاده از آن را به شما توصیه می کند.
در ادامه می خواهیم در مورد گردنبند طبی و موارد استفاده و قیمت آن نکاتی را برای شما عزیزان بیان نماییم. از این رو اگر شما و اطرافیانتان با درد گردن دست و پنجه نرم می‌ کنند، بهتر است در ادامه با ما همراه باشید.

قیمت گردنبند طبی

قیمت گردنبند طبی

موارد استفاده از گردنبند طبی

همانطور که در بالا نیز گفته شد، گردنبند طبی به عنوان یک حمایت ‌کننده گردن عمل می کند. این گردنبندها در طول استفاده کمترین محدود کنندگی را برای فرد به وجود آورده و شخص می تواند به راحتی به حرکات طبیعی گردن خود ادامه دهد. به طور کلی موارد استفاده از گردنبند طبی به شرح زیر است.
استفاده از گردنبند طبی به منظور قرار دادن ستون فقرات گردن در وضعیت طبیعی و آناتومیک
کنترل حداقلی حرکات سر و گردن
کنترل کننده درد در مواقع گرفتگی عضلات گردن
محافظت کردن از نواحی حساس پس از رگ به رگ شدن و یا آسیب مانند آسیب های ناشی از تصادفات
کاهش دهنده درد و ورم به طوری که از حرکت بیش از حد بیمار جلوگیری کرده و به عنوان یک یادآور حرکتی عمل می کند.

ویژگی های گردنبند طبی

همان طور که می ‌دانید گردنبند طبی به عنوان یک کنترل کننده گردن عمل کرده و شما می توانید به راحتی کارهای خود را انجام دهید. این در حالی است که استفاده از این گردنبند درد در ستون فقرات و گردن شما را کاهش می دهد.
جنس گردنبند طبی از فوم با کیفیت بوده و دارای آستر طبیعی نیز است.
گردنبند طبی به خاطر جنس نرم و تحریک کننده ای که دارد می تواند راحتی را برای شما به ارمغان آورد.
گردنبند طبی به راحتی قابل باز و بسته کردن و تنظیم است. از این رو این گردنبند برای تمامی سایز ها مناسب خواهد بود.
از همه مهم تر گردنبندهای طبی قابل شستشو بوده و شما به راحتی می توانید آن را با آب و مایع شستشو دهید. در این باره باید توجه داشته باشید که از قرار دادن آن در داخل ماشین لباسشویی خودداری کنید.

بهترین گردنبند طبی

امروزه در بازار انواع مختلفی از گردنبند های طبی موجود است که از این میان به جرأت می ‌توان گفت که بهترین گردنبند طبی گردنبندی است که سبک باشد تا آسیب جدیدی به گردن و ستون فقرات وارد نکند.
به طور کلی گردنبندهای طبی می ‌بایست گردن فرد را به صورت محکم دربرگرفته تا گردن آزادی عمل نداشته باشد و نتواند خم و راست شود.
انواع مختلف گردنبندهای طبی موجود در بازار برای گردن درد عبارتند از:
گردنبندهای طبی سخت، گردنبندهای طبی نیمه سخت، گردنبندهای طبی نرم، بریس گردن هالو، گردنبندهای طبی فیلادفیا و ارتز حمایت کننده از گردن و قفسه سینه که استفاده از هریک از موارد فوق بر اساس تجویز پزشک خواهد بود.

نحوه استفاده از گردنبند طبی

اگر شما برای حل مشکل گردن درد خود به پزشک مراجعه کرده باشید، خواهید دید که بر اساس نوع آسیب های وارد شده به گردن گردنبند طبی به خصوصی را به شما پیشنهاد می دهد که نحوه استفاده از آن ها متفاوت از یکدیگر خواهد بود. با این حال چند دستورالعمل استفاده گردنبند های طبی مشترک بوده و به شرح زیر است.
در هنگام استفاده از گردنبندهای طبی همواره می بایست به جلو نگاه کرده و چانه خود را موازی با سطح زمین قرار دهید.
گردنبند های طبی باید آنقدر محکم باشند که فرد نتواند سر خود را به راحتی تکان دهد. همچنین چانه شما نباید به راحتی به داخل بلغزد و یا از گردنبند بیرون آید.
هنگام استفاده از گردنبند باید توجه داشته باشید که یک گردنبند طبی باید به درستی در جای خود قرار گرفته شود و تنها محل دارای پد در تماس با گردن شما باشد.
همواره اگر مو و یا ریشه بلندی دارید، می بایست آن ها را در خارج از گردنبند طبی قرار دهید.
در هنگام استفاده از گردنبند طبی اگر با تحریکات پوستی خود مواجه شدید، می‌ توانید یک پد پنبه ای را بین پوست خود و گردنبند قرار دهید.
در زمانی که شما از گردنبندهای طبی استفاده می ‌کنید، ممکن است که مجبور شوید بدون بالش بخوابید و اگر مجبور هستید که از بالش استفاده نمایید، باید اطمینان حاصل کنید که بالش شما مناسب بوده و از سر و گردن شما محافظت می کند.
اگر در هنگام استفاده از گردنبند طبی متوجه ناراحتی در تنفس خود شدید باید گردنبند را باز کرده و مجدد آن را بپوشید.
همواره در هنگام استفاده از گردنبند طبی باید ناحیه زیر گردنبند تمیز و خشک نگه داشته شود. از این رو لازم است تا از مصرف لوسیون ها و پودرها در هنگام استفاده از گردنبند خودداری نمایید، چرا که این مواد می‌ توانند به پدهای داخل گردنبند آسیب برسانند.
از دیگر نکات استفاده از گردنبندهای طبی شستن روزانه پدهایی است که با پوست شما در ارتباط هستند. توجه داشته باشید که این پدها باید روزانه با آب و صابون شسته شوند و اگر گردنبند دارای پایه های پلاستیکی باشد، لازم است که هفته ای یکبار با استفاده از حوله مرطوب و صابون تمیز شود.
در هنگام تمیز کردن مواد پلاستیکی هرگز از شوینده های قوی استفاده نکنید.

قیمت گردنبند طبی

قیمت گردنبند طبی

مدت زمان استفاده از گردنبند طبی

اگر شما دارای گردن درد خفیفی هستید، لازم است که در طول یک هفته در زمان های مشخصی از گردنبندهای طبی استفاده نمایید و پس از مشاهده آثار بهبودی می توانید مدت زمان استفاده از این گردنبند را کاهش دهید.
اگر به خاطر عمل جراحی مجبور به استفاده از گردنبندهای طبی هستید، باید بدانید که استفاده از این گردنبندهای طبی باید تا زمانی باشد که ستون فقرات شما بهبود یابد و این زمان ممکن است از ۶ هفته تا ۶ ماه ادامه داشته باشد.

قیمت گردنبندهای طبی

همانطور که در بالا نیز گفته شد گردنبندهای طبی در انواع و برندهای مختلفی در بازار موجود بوده که هر یک از آن ها برای مشکل مشخصی مناسب هستند. از این رو همین امر موجب گشته تا این گردنبندها در رنج قیمتی متفاوتی در بازار به فروش برسند که این رنج از ۹۰ هزار تومان تا ۴۰۰ هزار تومان در بازار متغیر است.

سخن پایانی
همواره در طول زندگی خود توجه داشته باشید که پیشگیری بهتر از درمان است و بدین خاطر باید برای سلامت بدن خود اهمیت ویژه ای قائل شد. با این وجود اگر در اثر تصادفات، نشستن نا مناسب و یا آرتروز، دچار گردن درد شدید می توانید به پزشک مراجعه کرده تا بهترین گردنبند طبی را به شما پیشنهاد دهد.

برای خرید گردنبند طبی دکاموند با بهترین قیمت و کیفیت میتوانید به لینک زیر مراحعه کنید. 

لوازم ارتوپدی دکاموند