فواید استفاده از بالش طبی1 اسفند 1400

فواید استفاده از بالش طبی

خوابیدن به طور میانگین یک سوم عمر هر انسان را به خود اختصاص می دهد. این عمل اگر با کیفیت و عمیق باشد می تواند انرژی روز بعد ما را به طور کامل تامین کرده و از خستگی و خواب آلودگی ناشی از کم خوابی و یا بد خوابی جلوگیری کند. استفاده از یک بالش مناسب در حفظ کیفیت خواب و سلامتی انسان ها نقش مهمی دارد و کیفیت روز ما را تضمین می کند. پزشکان خوابیدن روی بالش طبی را به افرادی که کیفیت خواب پایینی دارند توصیه می کنند. این بالش ها با منحنی گردن و ستون فقرات هماهنگ و متناسب هستند و به این ترتیب از گردن درد و مشکلات ناشی از آن جلوگیری می کنند. در این مطلب با فواید استفاده از بالش طبی بیشتر آشنا خواهیم شد.

هماهنگی بالش طبی با ستون فقرات

یکی از معضلاتی که ممکن است کیفیت خواب را کاهش دهد و در طول روز انرژی را از افراد بگیرد، گردن درد ناشی از خوابیدن روی بالش های نامناسب است. با استفاده از بالش طبی می توان از این عارضه جلوگیری کرد. بالش طبی با طراحی و ساختاری که دارد، به طور هوشمند، می تواند سر را در وضعیت درست و مناسب قرار داده و از مشکلات ناشی از خوابیدن بد مانند گردن درد، مشکلات ستون فقرات و گودی کمر جلوگیری کند.

فواید استفاده از بالش طبی

فواید استفاده از بالش طبی

تسریع گردش خون

بالش طبی می تواند گرمای بدن را جذب کرده و به شکل ستون فقرات و همچنین خطوط سر، شانه ها و گردن، در بیاید. این شکل گیری باعث می شود گردن خون تسریع یافته و دردهای ناشی از مشکلات ستون فقرات و گردن را تسکین دهد.

تسکین درد گردن

گردن درد، ناشی از فشار آمده به شانه یا ستون فقرات است که با استفاده از بالش طبی مناسب می تواند تسکین پیدا کند. گردن درد در طول شب خواب را به هم می زند و در طول روز نیز افراد را درگیر کرده و انرژی را از آن ها می گیرد. بنابراین استفاده از یک بالش طبی می تواند کیفیت خواب شب و همچنین فعالیت روزانه افراد را بهبود ببخشد.

مناسب برای پوست

خوابیدن طولانی مدت بر روی یک بالش معمولی باعث ایجاد چروک هایی روی پوست می شود. این چین و چروک ها در طولانی مدت موجب پیرپوستی شده و سلامت پوست را به خطر می اندازد. استفاده از بالش های طبی با جنس نرمی که دارد، از چین و چروک شدن پوست جلوگیری کرده و یا آن را به حداقل می رساند. همچنین در برخی از بالش های طبی از مواد ضد آلرژی استفاده شده است که مشکلی را برای پوست های حساس به وجود نمی آورند.

پیشگیری از پف چشم

پف چشم از عارضه های دیگر خواب کم کیفیت است که در طول روز چهره شما را خسته نشان می دهد. در خواب مایعات بدن به طوری سراسر بدن پخش می شوند که مقداری از آن در اطراف چشم جمع شده و باعث پف چشم می شوند. بالش طبی سر را در وضعیتی بالاتر از بدن قرار می دهند و به این ترتیب از جمع شدن این مایعات دور چشم جلوگیری می کنند.

جلوگیری از خروپف

اگر عامل خروپف افراد قرار گرفتن سر و گردن در وضعیت نادرست هنگام خواب باشد، با استفاده از بالش طبی می توان آن را کاهش داد و یا حذف کرد. بالش طبی سر را در وضعیتی قرار می دهد که مجاری تنفسی کاملا باز باشند و به این ترتیب علاوه بر جلوگیری از خروپف باعث دریافت اکسیژن بهتر نیز می شود.

فواید استفاده از بالش طبی

فواید استفاده از بالش طبی

کیفیت خواب

بالش طبی با حس آرامش و خوبی که به افراد می دهد باعث می شود تا کیفیت خواب افزایش یافته و دیگر هنگام بیدار شدن احساس کوفتگی و خستگی نکنند. این امر باعث می شود تا در طول روز انرژی لازم برای انجام فعالیت های روزانه را داشته باشید.

نبود آلودگی

بالش های معمولی عموما حاوی گرد و غبار و آلودگی هستند که برای چشم غیر مسلح قابل شناسایی نیست. این گرد و غبار و آلودگی می تواند باعث آلرژی و به دنبال آن خارش چشم، آبریزش بینی، جوش یا اگزما و آسم شوند. مایت ها که موجودات میکروسکوپی هستند در الیاف پنبه زندگی و رشد می کنند. در بالش های طبی به دلیل استفاده از فوم پلی اورتان، از رشد و زندگی مایت ها جلوگیری شده است.

مطابق با سبک خواب

افراد به طور معمول سه نوع سبک خواب دارند که شامل خوابیدن به طرفین، خوابیدن به پشت و خوابیدن روی شکم است. بالش های طبی با مطابق با هر سبک خوابی که افراد دارند، طراحی شده است.

سخن پایانی
خواب به عنوان عملی که قرار است نیروی روز ما را تامین کند از اهمیت خاصی برخوردار است. با تهیه بالش های طبی می توانید قدمی به سمت خواب با کیفیت و مناسب بردارید. لوازم طبی پزشکی دکاموند ارائه دهنده بالش های طبی باکیفیت برای راحتی خواب شما است.