خرید کفی طبی1 خرداد 1401

خرید کفی طبی – کفی طبی پای صاف

از جمله علائم کف پای صاف، احساس درد در قسمت کف و ساق پا است. درد ناشی از صاف بودن کف پا در کودکان بروز نمی دهد؛ ولی در بزرگسالی می تواند رنج آور باشد. ابزارهای کمک دهنده برای کاهش درد پای صاف، کفش ها و کفی های طبی هستند. کفی طبی پای صاف با داشتن استفاده ای آسان و راحت، بر شدت دردها غلبه می کند به شرطی که خرید کفی طبی از فروشگاه های نامی و معتبری مانند لوازم ارتوپدی دکاموند انجام شود. در این مقاله قصد داریم پیرامون کفی طبی پای صاف، نحوه استفاده از آن و دیگر مزایای آن بررسی کنیم. برای آشنایی بیشتر، تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

کف پای صاف چیست؟

کف پای صاف نوعی اختلال در پا است که در آن قوس زیر پا به طور کامل یا به طور ناقص از بین می رود. این اختلال ممکن است در یک پا یا هر دو پا وجود داشته باشد. به طور میانگین حدود 25 درصد از افراد، دارای اختلال کف پای صاف هستند. این عارضه به دلیل شل شدن بافت های نگه دارنده در پا مانند تاندون ها و رباط ها، ایجاد می شود. رباط اسپرینگ پا را به عنوان ثبات دهنده استاتیک قوس پا و تاندون تیبیالیس خلفی را به عنوان ثبات دهنده دینامیک قوس پا می شناسند. کف پای صاف در دو حالت بدون وزن انداختن و با وزن انداختن در دو گروه عملکردی و ساختاری قرار دارد. عارضه کف پای صاف در برخی از کودکان طی رشد آن ها، بهبود پیدا می کند.

خرید کفی طبی

انواع کفی طبی

کفی طبی پای صاف از موثرترین ابزارهای ارتوپدی است که با هدف اصلاح و تغییر عملکرد پا طراحی شده است. این کفی ها قابلیت پیشگیری از عوارض ناشی صاف بودن کف پا را دارند و از آسیب دیدگی های مزمن نیز جلوگیری می کنند. خرید کفی طبی از لوازم ارتوپدی دکاموند نیاز به دستور یا تجویز پزشکی ندارد. کفی های طبی براساس انواع حالت های کف پای صاف به دو دسته سازگار کننده و عملکردی تقسیم می شوند. برخی دیگر از کفی ها، خاصیت هر دو دسته را یک جا دارند. در ادامه به بررسی انواع کفی طبی می پردازیم.

کفی های سازگار کننده

در صورتی که کف پا به طور کامل صاف نباشد و حالت قوسی در آن وجود داشته باشد، درد خفیفی متوجه فرد مبتلا به این عارضه خواهد شد. برای از بین بردن درد جزئی و خفیف کف پا و همچنین اصلاح شکل ساختاری پا از کفی های سازگار کننده استفاده می کنند. این نوع کفی طبی به منظور راحتی بیشتر پا، برای افراد عادی نیز توصیه می شود.

کفی های عملکردی

پاهایی که از لحاظ بیومکانیکی در وضعیت غیر طبیعی قرار دارند، به کمک کفی طبی عملکردی، پشتیبانی می شوند. در طراحی و تولید این نوع کفی ها، غالباً از جنس پلاستیک پلیمری استفاده می شود. افرادی که انحراف مچ پای آن ها به سمت خارج پا است، بیشتر از کفی های ساختاری استفاده می کنند. در هنگام راه رفتن و دیگر فعالیت ها، این دسته از کفی های طبی، فشار وارد شده بر پاها را جذب خود می کنند تا ناهنجاری های پا به مرور زمان اصلاح شوند.
از انواع دیگر کفی های طبی می توان به موارد زیر اشاره داشت.
کفی طبی همراه با پشتیبانی قوزک پا
کفی های طبی ورزشی

مهم ترین کاربردهای کفی طبی

اصلی ترین کاربرد کفی طبی، پشتیبانی از کف پای صاف است. علاوه بر آن، کف پا، ساق پا و قوزک پا در هنگام انجام فعالیت های مختلفی مانند راه رفتن، دویدن و ورزش کردن، نیاز به محافظت و پشتیبانی دارند. با استفاده از کفی طبی در کفش، می توان به کاهش تورم و دردهای ناشی از مشکلات متعدد کمک کرد. در ادامه به مهم ترین کاربردهای کفی طبی می پردازیم.
• انحراف قوزک پا
• خار پاشنه
• درد مزمن کمر
• درد مزمن زانو
• درد در بخش جلویی ساق پا
• دررفتگی و پیچ خوردگی مکرر مچ پا
• انحراف پاها به سمت داخل یا بیرون
• اصلاح شیوه راه رفتن در بهبود عوارض بیماری هایی مانندآرتروز
در صورت داشتن ناهنجاری ها و مشکلات ذکر شده، می توان برای تهیه آن از طریق لوازم ارتوپدی دکاموند اقدام کرد.

جنس کفی طبی

جنس کفی طبی بر طبق میزان فشار جذب شده از طرف کفی، طبقه بندی می شود. شدت آسیب دیدگی و ناهنجاری و درد ناشی از آن، در تعیین نوع جنس کفی طبی دخیل هستند. هنگام خرید کفی طبی، بایستی دلیل استفاده از آن در نظر گرفته شود. انواع جنس کفی طبی عبارتند از:
کفی فیبر کربنی
کفی فایبرگلاس
کفی ترموپلاستیک

مزایای استفاده از کفی طبی پای صاف

افرادی که کفی طبی پای صاف استفاده می کنند به خوبی و با گذشت مدت زمان بسیار کم متوجه فواید و مزایای آن می شوند. با وجود اینکه کفی طبی در زیر پاها قرار گرفته می شود؛ ولی تاثیر مستقیمی در بهبود و کاهش درد ساق، زانو، ران و کمر دارد. در ادامه اشاره کوتاهی به مزایای استفاده از کفی طبی پای صاف خواهیم داشت.
• پیشرفت سلامتی کف پا
• اصلاح مچ پا به سمت جایگاه طبیعی خود
• کاهش درد و تورم
• پیشگیری از بروز دیگر ناهنجاری ها و بد شکلی های استخوانی
• بهبود تعادل
• احساس راحتی در انجام فعالیت های ورزشی

خرید کفی طبی

نکات مهم در خرید کفی طبی

برای خرید کفی طبی باید از فروشگاه های معتبر اقدام شود. کفی های طبی را هم می توان به صورت آماده و در سایزبندی های مختلف تهیه کرد و هم می توان به صورت اختصاصی سفارش داد. طبیعی است که کفی های سفارشی قیمت بالاتری نسبت به کفی های آماده دارند. نسبت به میزان استفاده از کفی طبی بایستی هر 6 تا 12 ماه یک بار آن ها را تعویض و کفی جدید را جایگزین کرد. خرید کفی طبی از لوازم ارتوپدی دکاموند، نیاز به رعایت نکات مهمی دارد که عبارتند از:
• توجه به اندازه و سایز کفی طبی
• در نظر داشتن دلیل استفاده از کفی طبی برای تعیین نوع کفی و همچنین نوع جنس آن
• خریداری از برندهای معتبر و دارای استاندارد کافی
• داشتن قیمت معقول و مناسب

سخن پایانی
در مطالب فوق پیرامون کفی طبی پای صاف و همچنین خرید کفی طبی بررسی کردیم. کفی های طبی در دو نوع سازگار کننده و عملکردی هستند که برای کاهش دردهای خفیف و شدید ناشی از کف پای صاف استفاده می شوند. کفی های طبی علاوه بر از بین بردن درد کف پای صاف، در کاهش درد پاشنه پا، انحراف قوز شست، درد جلو ساق پا و… نیز مورد استفاده قرار می گیرند. برای تهیه انواع زیر نشیمنی های طبی، ساپورت های بالاتنه و پایین تنه، گردن بندهای طبی، کفی طبی پای صاف و دیگر تجهیزات پزشکی می توانید به سایت معتبر فروشگاه لوازم ارتوپدی دکاموند مراجعه فرمایید.

کفی کانل سیلیکونی

کفی طبی چرمی