خرید زانو بند کشی25 اردیبهشت 1401

خرید زانو بند کشی

مفصل زانو به دلیل ضربه های ناگهانی و بیماری های مفصلی دچار آسیب دیدگی های متعددی می شود. برای درمان و بهبودی این آسیب دیدگی ها روش های غیر تهاجمی در اولویت قرار دارند. یکی از این روش های درمانی غیر تهاجمی، استفاده از زانو بند کشی است. برای خرید زانو بند کشی لازم است نکات مهمی رعایت شوند تا نتیجه دلخواه از روند درمان حاصل شود. در این مقاله قصد داریم با معرفی زانو بند کشی به مزایا و کاربردهای آن نیز بپردازیم. برای دریافت اطلاعات افزون تر از نحوه خرید زانو بند کشی، تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

زانوبند کشی چیست؟

زانو بند کشی یکی از رایج ترین انواع زانو بندهای طبی است که وظیفه اصلی آن حمایت و محافظت از مفصل زانو عنوان می شود. این نوع زانو بندهای طبی از ساده ترین نوع زانو بند ها هستند که علاوه بر داشتن کاربرد آسان، دسترسی سریع در تمامی فروشگاه ها و همچنین لوازم ارتوپدی دکاموند وجود دارد. باتوجه به حساسیتی که مفصل زانو و عملکرد آن دارد، خرید زانو بند کشی بهتر است طبق دستور متخصص ارتوپد انجام شود. به طور معمول از زانو بندهای کشی برای درمان و بهبودی آسیب دیدگی های نسبتاً خفیف استفاده می شوند و با پوشیدن اصولی به کاهش درد و تورم کمک می کنند.

خرید زانو بند کشی

انواع زانو بند کشی

زانو بندهای کشی نسبت به شدت آسیب دیدگی در دو گروه مختلف دسته بندی می شود.

انواع زانو بند کشی عبارتند از:

  • زانو بند کشی ساده

زانو بندهای کشی ساده از پارچه های کشی با داشتن کشسانی لازم از دو طرف پارچه هستند. این نوع زانو بندها ضخامت زیادی ندارند و در هنگام پوشیدن از زیر شلوار، تشخیص داده نمی شوند. در صورت رگ به رگ شدن و داشتن دردهای خفیف عضلانی و کشکک زانو می توان از زانو بند کشی ساده استفاده کرد.

  • زانو بند کشی قابل تنظیم

این نوع زانو بندها علاوه بر داشتن خاصیت کشسانی، قابلیت تنظیم کردن در محل آسیب دیدگی را دارند. بندهای چسبی تعبیه شده در زانو بندهای کشی قابل تنظیم، نقش مهمی دارند و راحتی و سهولت را برای بیمار تامین می کنند. با پوشیدن این نوع زانو بند کشی، دما افزایش پیدا کرده و گردش جریان خون بهبود می یابد.

زمان نیاز به زانو بند کشی

بروز بیماری ها و آسیب دیدگی های مختلف، زمان استفاده از زانو بندهای کشی است. درد و تورم مفصل زانو باعث محدود شدن دامنه حرکتی و ایجاد اختلال در انجام فعالیت های ساده مانند راه رفتن، بالا و پایین آمدن از پله ها و… می شود. در ادامه به آسیب دیدگی هایی که باعث ایجاد این اختلال ها در مفصل زانو می شوند، خواهیم پرداخت.
• کشیدگی تاندون ها و رباط های مفصل زانو
• وارد شدن ضربه های خفیف به هنگام اجرای فعالیت های ورزشی
• رگ به رگ شدن
• پیاده روی های طولانی مدت
• آسیب به مینیسک زانو
• کاهش درد ناشی از بیماری آرتروز
• پیچ خوردگی مفصل زانو

نحوه استفاده از زانو بند کشی

مدت زمان پوشیدن یا استفاده از زانو بند کشی بهتر است توسط متخصص ارتوپد یا کارشناس تجهیزات پزشکی تعیین شود. پوشیدن زانو بند در زمان استراحت یا در زمان فعالیت های روزانه به نظریه پزشکی بستگی دارد. به هنگام پوشیدن زانو بند کشی، بایستی آن را در دورتادور و تمامی بخش های مفصل زانو پوشش داد. فشاری که برای بستن سگک ها یا بندهای چسبی وارد می شود باید مناسب باشد. شل بستن زانو بند کارایی آن را در عمل کاهش می دهد و محکم بستن آن باعث تحمل فشار اضافی توسط مفصل زانو خواهد شد. در صورت نیاز به شستشوی زانو بند، بهتر است از مواد شوینده صابونی ملایم و آب سرد استفاده شود. مصرف آب داغ، موجب از دست رفتن حالت کشسانی زانو بند می شود.

مزایای استفاده از زانو بند کشی

برای محافظت از مفصل زانو و قدرت بخشیدن به آن در انجام فعالیت های ساده و روزمره، استفاده از زانو بند کشی یکی از موثرترین گزینه های درمانی است. طراحی ساختاری و ویژگی های مثبت زانو بندهای کشی در نتایج مطلوب آن تاثیر زیادی دارند. در این بخش به مهم ترین مزایای استفاده از زانو بند کشی می پردازیم.
• با پوشیدن زانو بند کشی، آزادی حرکت برای مفصل زانو و دیگر حرکت ها مربوط به پا فراهم می شود.
• باعث کاهش درد و تورم ناشی از آسیب دیدگی های خفیف زانویی می شود.
• میزان شلی و سفتی زانو بند روی مفصل زانو به طور کامل قابل تنظیم است.
• پوشش دهی کامل روی مفصل زانو و نواحی اطراف آن صورت می گیرد و تمامی زانو پوشش داده می شود.
• نسبت به عملکردی که دارند و فشاری که بر مفصل زانو ایجاد می کنند، از وزن سبک تری برخوردار هستند.
• قابل شستشو هستند و در زمان تعریق زیاد می توان آن را با آب سرد و صابون شستشو داد.
• به عنوان یک روش درمانی غیر تهاجمی شناخته می شوند.
• قابل دسترس در هر فروشگاه و لوازم ارتوپدی دکاموند هستند.

خرید زانو بند کشی

نکات مهم برای خرید زانو بند کشی

امروزه تولید لوازم و تجهیزات ارتوپدی افزایش پیدا کرده است. از این رو، انتخاب درست برای خرید زانو بند کشی می تواند دشوارتر باشد و نکات کلیدی مهمی رعایت شوند. در این بخش می خواهیم پیرامون این نکات کلیدی توضیحاتی ارائه دهیم.
سایز آن مناسب با اندازه مفصل زانو انتخاب شود.

بهتر است زانو بند قابلیت تنظیم فشار وارده به وسیله سگک ها و بندهای چسبی را داشته باشد.
برند خریداری شده برندی معتبر، نام آشنا و دارای استاندارهای لازم باشد.
از فروشگاه های معتبر خریداری شود.
وزن سبکی داشته باشد.
مناسب با نوع آسیب دیدگی مفصل زانو باشد.

سخن پایانی
در مطالب فوق به بررسی ویژگی های زانو بند کشی و انواع آن پرداخته شد. این نوع زانو بندهای طبی خود در دو نوع ساده و قابل تنظیم تولید می شوند و با افزایش دما در گردش جریان خون تاثیر زیادی دارند. تسکین درد و کاهش تورم مفصل زانو از مهم ترین مزایای زانوبندهای طبی کشی هستند. مقابله با درد و تورم ناشی از بیماری آرتروز، مهم ترین کاربرد زانو بندهای کشی است. برای تهیه انواع زیر نشیمنی های طبی، ساپورت های بالاتنه و پایین تنه، گردن بند های طبی، زانو بند کشی و دیگر تجهیزات پزشکی می توانید به سایت معتبر فروشگاه لوازم ارتوپدی دکاموند مراجعه فرمایید.